Kisikova komora izboljša vaše počutje in zdravje

Kisikova komora je naprava, ki je zasnovana tako, da vsebuje visoko koncentracijo kisika. Uporablja se lahko za terapijo različnih zdravstvenih stanj, kot so hipoksija (nizka koncentracija kisika v krvi) in dekompresijska terapija (zdravljenje dekompresijskih poškodb). Kisikova komora se lahko uporablja tudi za zdravljenje bolezni dihal, kot so astma, pljučnica in cistična fibroza, saj lahko visoka koncentracija kisika pospeši okrevanje in izboljša splošno stanje pacienta.

Kisikove komore se lahko uporabljajo tudi za zdravljenje kožnih bolezni, kot je psoriaza, saj lahko visoka koncentracija kisika pospeši celjenje poškodovane kože in zmanjša vnetja.

Kisikove komore se lahko uporabljajo tudi za sprostitev in relaksacijo, saj lahko visoka koncentracija kisika pomaga pri sprostitvi mišic in lajšanju stresa. Pred uporabo kisikove komore je pomembno, da se posvetujete z zdravnikom ali medicinskim osebjem, da ugotovite, ali je ta terapija primerna za vas in da se seznanite z morebitnimi tveganji in stranskimi učinki.

Zrak, ki ga dihamo, vsebuje kisik, dušik in druge pline, ki so potrebni za delovanje našega telesa. Med dihanjem vdihnemo zrak, ki vsebuje kisik, ki potuje v rdeče krvne celice in jih napaja z energijo. Ta proces se imenuje celično dihanje in poteka v mitohondrijih, ki so del celic in se nahajajo v notranjosti celice.

V normalnih pogojih celice absorbirajo le 25 % kisika iz zraka, ki ga vdihnemo. V kisikovi komori pa se tlak poveča, da bi se povečala količina kisika, ki je dostopna celicam. Tako lahko celice absorbirajo več kisika, kar vodi do večje proizvodnje energije.

Kisikova terapija

Hiperbarična kisikova terapija je poseben postopek, pri katerem dihamo kisik v komori z večjim atmosferskim tlakom, da bi izboljšali naravno sposobnost telesa za regeneracijo. Ta terapija se lahko uporablja za zdravljenje različnih zdravstvenih stanj in lahko prispeva k izboljšanju splošnega počutja. Ko dihamo kisik v hiperbarični komori, kjer je tlak višji od običajnega, se lahko koncentracija kisika zelo poveča. V hiperbarični komori lahko pljuča pridobijo več kisika kot običajno, saj je tlak višji kot običajno.